СКЛАД ГУРТУ

ІСТОРІЯ

ДИСКОГРАФІЯ

ДОСЯГНЕННЯ

 

Насправді важко назвати точну дату народження проекту. Проект під робочою назвою «ВГ ’90» був створений 1990 року в Києві, студентами радіотехнічного факультету КПІ Віктором Головко та Юрієм Небосенко. Назва проекту трансформувалась спочатку в «Союз Меча & Орала» (1991 - 1992), «Радио-Рай» (1992 - 1996) и надалі в «ВГ» (1996 - 2001). Починаючи з 2001 року проект повернувся до своєї, злегка модифікованої історичної назви «Радіорай».

 

Засновником, ідейним лідером проекту, та єдиним його незмінним учасником був і залишається Віктор (ВГ) Головко. До студійних записів та виступів наживо залучаються професійні музиканти та музиканти-аматори. В різні часи в складі групи грали: Юрій Небосенко - кларнет, флейта, саксофон, акордеон, клавішні, гітари (приймав участь в проекті групи «Актус» в якості саксофоніста); Павло Думлер - гітара; Олена Мельник - вокал, бек-вокал; Леонід Тихонов – бас, гітари, бек-вокал, клавішні, Тетяна Франченко - фольк- та бек-вокали, Олена Маруняк - фольк-вокал, Ганна Максимів - бек-вокал; Андрій Криворучко - гітари, аранжування (за сумісництвом гітарист гурту "Контрабанда").

 

Тривалий час гурт був невідомий широкому загалу слухачів, оскільки мав майже виключно студійне спрямування - час від часу записував альбоми та дуже зрідка грав «квартирники» у вузькому колі друзів. Перший своєрідний прорив відбувся в 2006 році, коли гурт був представлений в ефірі «Нашого Радіо» в рамках щотижневої програми «Обсерваторія» - інтерв’ю з учасниками та презентація нової композиції. Взимку та навесні 2006 року композиція «Моя Географія» отримала ротацію в ефірі «Нашого Радіо». Тоді ж була розпочата робота над новим однойменним альбомом.

 

Другий своєрідний зсув трапився у 2011 році, коли гурт закінчив запис та випустив свій перший «комерційний» (тобто той, що потрапив у відкритий продаж) альбом «Моя Географія». Також в цей рік сталася знакова зустріч Віктора Головка з барабанщиком Володею Шаболтасом та гітаристом Сергієм Конотопом, яка призвела до створення live кавер-бенду. Через деякий час, в середині 2012 року, змінивши ручки звукорежисерського пульта на медіатор, в якості другого «живого» гітариста до гурту приєднався Сергій Малишев, і, взявши на додачу до каверів низку власних пісень, «Радіорай» отримав до свого попереднього студійного ще і повноцінне концертне життя. В червні 2014 року до гурту на постійній основі в якості клавішниці та вокалістки приєдналась Ганна Максимів.

 

В грудні 2012 року гурт приймав участь у відборі на фестиваль "Червона Рута - 2013", в квітні 2014 приймав участь в передачі "Фольк-мюзік" на Першому Національному телевізійному каналі. В червні 2014 гурт виступив на етно-фестивалі "Трипільське коло - 2014". 1 грудня 2014 року у гурту вийшов другий "комерційний" альбом - "Просторіч".

 

В період з 2011 по 2016 рік гурт активно грав живі концертні сети в клубах та пабах. Окрім власних пісень, музиканти виконували також низку каверів класичних рок-хітів. В кінці 2016 року відразу три музиканти залишили колектив. Наразі лідер гурту Віктор періодично грає сольні акустичні концерти та працює в студії над записом нового альбому. Щодо часу виступів - слідкуйте за стрічкою новин на сайті. З пропозиціями щодо участі в концертах та за більш детальною інформацією про трек-ліст та умови виступу - звертайтесь за координатами, вказаними в розділі "Контакти" даного сайту.

Назва альбому: «Просторіч»

 

Реліз: 1 грудня 2014р.

Виробник: Радіорай Продакшн

Загальний час звучання: 50:36

(щоб дізнатись більше про альбом - натисніть на зображення)

Назва альбому: «Моя Географія»

 

Реліз: 1 грудня 2011р.

Виробник: Національна Мультимедійна Компанія

Загальний час звучання: 41:35

(щоб дізнатись більше про альбом - натисніть на зображення)

  • У грудні 1995 року композиція «Я Наче Вижатий Лимон» приймала участь в хіт-параді національного українського радіо «12-2»

 

  • В лютому 2006 року група була представлена в ефірі «Нашого Радіо» в рамках щотижневої програми «Обсерваторія» - інтерв’ю з учасниками та презентація нової композиції. Взимку та навесні 2006 року композиція «Моя Географія» отримала ротацію в ефірі «Нашого Радіо»

 

  • В грудні 2012 року група брала участь у відборі на фестиваль "Червона Рута - 2013"

 

  • В березні 2013 року група була представлена в ефірі "Молодого Радіо" в рамках програми "Дебют тижня" - презентація гурту та двох композицій ("Під дощем" та "Осінь") з останнього альбому

 

  • В лютому 2014 року композиція "Кошмарний Блюз"виборола перемогу в голосуванні слухачів "Молодого Радіо" на кращу пісню місяця і, як переможець отримала щоденну ротацію в ефірі цієї радіостанції протягом всього березня 2014 року

 

  • В квітні 2014 року група брала участь у передачі "Фольк-мюзік" на Першому Національному телеканалі

 

  • В червні 2014 року група брала участь у фестивалі "Трипільське коло - 2014"

 

  • 31 жовтня 2014 року в ефірі "Молодого радіо" відбулася прем’єра нової пісні "Кавалер", яка за перший же день публікації набрала більше 30 тисяч (!) переглядів/прослуховувань на каналі YouTube

 

  • В грудні 2016 року композиція "Вона" злетіла на 1 місце Народного хіт-параду радіостанції "Рок Радіо UA" і, завдяки слухацькому голосуванню, протрималась на верхівці чарту протягом 3-х місяців