ВРАЖЕННЯ ТА РЕЦЕНЗІЇ

ІНТЕРВ'Ю

Про музику гурту:

Проект "Радіорай" - гарний приклад якісної рок-музики, зробленої просто з любові до процесу, а не з якихось меркантильних міркувань. Відповідно, тут немає дешевого епатажу, підліткового гумору і зневаги до деталей у звучанні. А є - пошук власного шляху, самоповага і, разом з тим, самоіронія. Є бажання сказати смачно - і уміння зробити аранжування якісно, а запис - без зайвого поспіху. Мабуть, саме тому у музикантів вистачило часу на те, щоб додати різноманітні домішки - тут можна почути елементи етніки, блюзу, панку, міського романсу, гіп-гопу тощо. Власне, шкода, що проект тримається в рамках студійного явища - таку музику приємно було б слухати наживо. Насамперед тому, що її зроблено чесно, щиро - і це чутно.

                                                             (Антон, музичний критик та фундатор сайту УМКА, Київ. Відгук розміщений на сайті УМКА)

 

Про альбом "Моя Географія":

Прослухавши альбом, подумав, що колись я вже чув щось подiбне, але не пригадав де i коли. Нiби довелося зустрiти старого доброго знайомого, якого давно не бачив, i який хоче розповiсти тобi щось про себе, свое життя, свiй край, про старi й новi часи. I його варто послухати.

                                                                                                                                      (Ростислав, Харків. Розміщено на сайті УМКА)

 

Про композицію "Євро-2012":

Хочу поделиться впечатлением о Вашей композиции. ("Євро-2012" - прим. редактора). ОЧЕНЬ грамотный и сильный запев "..у нас..". Это 80% песни. Единственное что показалось немного неуместным - длинные куплеты и много тарелок, что создает впечатление схожести с техно. Стилевые моменты - не критичны, в более утяжеленной аранжировке песня просто будет лучшим локомотивом. Очень понравилась легкая стилистика русского рока в манере вокалиста и еще раз запев. Здорово. Спасибо, было интересно и приятно слушать.

                                                                                                                (Юля Парамонова, Київ. Відгук розміщений на FACEBOOK)

 

Про виступи гурту "наживо":

Критик из меня не важный, но пару впечатлений о группе напишу. Во-первых, каверы. Это просто отлично, это как раз, то что я люблю (Нирвана, AC\DC, Мэнсон и т.д.), но на вкус и цвет фломастеры разные, поэтому может не всем пойдёт. Во-вторых, собственное производство. Это на отличненько. "Моя география" - это явно любимая песня этой группы. Как мне показалось, члены группы явные патриоты без ультра перегибов, а посему песня вышла вдохновляющей, трепетной и с неподдельной любовью к Украине (ну мне так показалось). И это трогает до глубины души. Если слушать выступления группы в зале с хорошей акустикой, то это явно будет время проведенное не в пустую (я, например был минимум 3 раза на их выступлениях, а может и больше. Плохо помню, пиво пили). В общем, рекомендую!

                                                                                                           (Олександр Дмитрієв, Київ. Відгук розміщений на FACEBOOK)

 

Про блюзові композиції з альбому "All that jazz and blues":

Давно не отримував такого задоволення! Виконав(и)ці блюзу українською та іншими слов'янськими мовами часом, як на мене, занадто ускладнюють тексти. Типу, щоб не було банально. Але у даному випадку - те що треба! Великий респект "Радіо Раю"! І всім подяка за передачу.

                                                                                       (Давінй слухач передачі "Пора року". Громадське радіо - з смсів ведучому)

 

Інтерв'ю Віктора Головка найбільшому рок-порталу України ROCK.KIEV.UA (Інтерв'ю записане 26 березня 2014-го року, та опубліковано 9 квітня того ж року в рамках регулярної колонки журналіста ROCK.KIEV.UA Діми Войналовича "Рок з молоком". Друкується без правок з дозволу адміністрації ресурсу ROCK.KIEV.UA). Джерело: http://rock.kiev.ua/article/2014/76/

 

РАДІОРАЙ: «НІКУДИ НЕ ПОДІЛАСЯ ЛЮБОВ ДО МУЗИКИ І БАЖАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТУВАТИ»

 

Київський гурт «Радіорай»  - це яскравий приклад якісної рок-музики, зробленої просто з любові до процесу, а не з так званих меркантильних міркувань. В творчості команди немає дешевого епатажу, підліткового гумору і зневаги до деталей у звучанні. Але є чесність та професійність, адже гурт досвідчений та мудрий у музичному плані. А лідер та засновник групи Віктор Головко почав грати «рокешник» ще у 1990 році і не по слухам знає, що являв собою тодішній рок-рух столиці, рух, який подарував Україні такі гурти як ВВ, Кому Вниз та ін.. А ще «Радіорай» пише новий альбом… Новин, одним словом, багато, тому розмова з Віктором вийшла досить цікавою.

 

  • Давай, для початку, познайомимо читачів ближче із Радіораєм. Розкажи з чого починався творчий шлях гурту?
  • Насправді це було так давно – стільки не живуть:) Музичний проект (а це скоріше можна назвати так) починався ще в далекому 1990 році: двоє студентів КПІ – я і Юрій Небосенко – вирішили грати музику. В ті часи навіть інструментів нормальних не було. Потім якось хтось відпадав, хтось приєднувався, і таким чином проект «жеврів». Так тривало до 1999, коли з’явилася деяка апаратура і змога зробити нормальні записи в домашніх умовах. Починаючи з 99-го до 2003-го було записано 4 альбоми, які, щоправда, не мали широкого розповсюдження – переважно записувались для друзів. На початку 2000-х я познайомився з «Контрбандою» – досить відомий до недавніх пір київський гурт. І разом з гітаристом цього гурту Андрієм Криворучко (цікаве прізвище для гітариста;) ми в 2006-му почали записувати перший т. зв. «комерційний» альбом – той, що мав продаватися в музичних крамницях. В силу життєвих обставин робота над альбомом переривалася, і була остаточно завершена лише в 2011-му. Диск був випущений в грудні 2011-го, і цю дату можна вважати датою повноцінного народження гурту «Радіорай». Саме тоді, в грудні 2011, я зустрівся з барабанщиком Володею Шаболтасом і гітаристом Сергієм Конотопом – і ми почали грати наживо. Окрім власних пісень ще і кавери.
  • Якщо брати до уваги, що саме твоє становлення як музиканта припадало на початок 90-х у Києві, ще в КПІ... Яку роль відіграли тодішні популярні столичні рок-колективи (ВВ, Вій, Кому Вниз, Раббота Хо, Коллежский Асессор) та ін. у твоєму музичному вподобанні?
  • О, насправді дуже велику! Я відвідував майже всі тодішні рок-фести. Звісно, ВВ, навіть не вміючи як слід грати на музичних інструментах, сильно виділялися з-поміж інших гуртів. Надихала їхня музика, надихало ще й те, що всі ці хлопці вчилися на тих само факультетах і були хіба трішки старші, з’являлося відчуття,  що «і я так можу».
  • А хто взагалі (чи що) надихнув тебе займатися музикою?

 

Читати далі

 

Copyright  ©  2011 - 2023  Радіорай Продакшн